Editörlük Hizmetleri

Editörlük hizmetleri, Banliyö Ajans tarafından sunulan en yaygın hizmetlerden birisidir. Bir kitabın yayımlanması öncesinde gereken temel süreçleri kapsayan bu hizmetin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Editörlük hizmetleri nedir?

Editörlük hizmetleri temel olarak bir kitabın yayımlanması öncesindeki tüm içerik çalışmalarını kapsayan genel bir tanımdır. İyi bir eserin okurlarla buluşmadan önce mutlaka verimli bir editöryal süreçten geçmesi gerekmektedir. Gerek eserin içerik kapsamı gerekse temel dilbilgisi ve imla kuralları açısından gözden geçirilmesi ve yayımlanma öncesi son kontrollerinin sağlanması, eserin niteliğini arttıran temel unsurların başında gelmektedir.

Banliyö Ajans olarak; editörlük hizmetlerimiz kapsamında editörlük, genişletilmiş editörlük, redaksiyon, lektörlük ve çeviri hizmetleri bulunmaktadır.

Editörlük hizmetlerimiz nelerdir?

Editörlük Hizmeti

- Lektörlük Hizmetleri

Lektörlük, en basit haliyle okutmanlık olarak tanımlanabilir. Yazımı tamamlanmış bir eserin bir lektör tarafından okunarak değerlendirilmesi ve ihtiyaca göre raporlanması sürecidir. Lektör, eserin içeriğine müdahale etmez. Sadece mevcut içeriğin yayın süreci açısından verimliliğini analiz ederek ilgili birimlere aktarılmasını sağlar.

Kaleme almış olduğunuz eser ya da eserleriniz için tecrübeli lektörlerimizden hizmet alabilirsiniz. Eserinizin yayımlanması öncesindeki analiz çalışmaları ve dilerseniz eser raporuyla yayınevleri ile iletişim süreciniz güçlenebilir ve kitabınızın daha hızlı yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

- Redaksiyon Hizmetleri

Redaksiyon, yazımı tamamlanmış bir eserin temel dilbilgisi, imla, anlatım bozuklukları ve anlatım teknikleri açısından gözden geçirilmesi ve mevcut hataların giderilmesi işlemidir. Yayın dünyası içerisinde eski ismiyle tashih olarak bilinen redaksiyon sürecinin, yayım öncesinde bütün eserlere uygulanması gerekmektedir.

Kaleme almış olduğunuz eser ya da eserleriniz için tecrübeli redaktörlerimizden hizmet alabilirsiniz. Eserinizin yayımlanması öncesinde içerisinde var olabilecek temel hataları giderebilir ve daha kaliteli bir metinle okurlara ulaşabilirsiniz.

- Editörlük Hizmetleri

Editörlük, bir eserin yayım süreci öncesi ve yazım süreci boyunca yazarın gerek içerik gerekse teknik anlamda yönlendirilmesi ve desteklenmesi sürecidir. Başarılı yazarların hepsi alanlarından tecrübeli editörlerle çalışmaktadırlar. Editörler, profesyonel bir bakış açısıyla hem eserin projelendirilmesinde hem de yazım sürecinde yazarın en büyük yol arkadaşlığını üstlenirler.

Kaleme almak istediğiniz ya da kaleme aldığınız eserleriniz için tecrübeli editörlerimizden hizmet alabilir, eserinizin okurlarla buluşmadan önce içerik ve teknik açıdan verimliliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

- Genişletişmiş Editörlük Hizmetleri

Genişletilmiş editörlük, yazımı tamamlanmış ya da devam eden bir eserin gerek içerik gerekse teknik anlamda eksikliklerinin giderilmesi sürecidir. Editörlükten temel farkı, editörlük sürecini yürüten kişi sadece yazarı yönlendirirken, genişletilmiş editörlük sürecini yürüten kişi bizzat metne müdahale ederek eksikleri giderir ve eserin okurlar için en verimli hale gelmesi için gereken eklemeleri yapar.

Kaleme aldığınız ya da almak istediğiniz eserleriniz için tecrübeli editörlerimizden genişletilmiş editörlük hizmeti alabilir, eserinizin okurlarla buluşmadan önce içerik ve teknik açıdan verimliliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

- Çeviri Hizmetleri

İngilizce, Almanca ve Fransızca çevirmenlerimizden çeviri hizmeti alabilir, gerek tam bir eserin çevirisi gerekse kendi eserlerinizde kullanılması amacıyla daha kısa metinlerin çevirilerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Editörlük hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, projelerinizi paylaşmak ve hizmet almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.