Tasarım Hizmetleri

Tasarım hizmetleri, Banliyö Ajans olarak sunduğumuz en yaygın hizmetlerdendir.  Eserinizin hak ettiği yeri bulması ve bir yazar olarak sizlere gerekli olacak tasarımların hazırlanması için uzman tasarımcılarımızdan destek alabilirsiniz.

Tasarım hizmetleri nedir?

Tasarım hizmetleri, bir kitabın yayına hazırlık sürecinde kapak tasarımı ve iç tasarım (dizgi/mizanpaj) gibi süreçlerle birlikte, kitabın yayımlanmasının ardından yazarın ihtiyacı olabilecek sosyal medya tasarımları, web tasarımları ve çizim çalışmalarını kapsamaktadır. Banliyö Ajans olarak, uzman tasarımcı ekibimizle ihtiyacınız olan tüm tasarımları hazırlamak için hazırız.

Tasarım hizmetleri nelerdir?

Tasarım Hizmetleri

- Kapak Tasarımları

Bir kitabın hak ettiği ilgiyi görmesi için içeriği kadar önemli olan diğer unsur kapak tasarımıdır. Kapaklar, kitapların vitrinleridirler. Kitabın içeriği hakkında bilgi vermekle birlikte, kitaba ruh katan en önemli etken kapak tasarımıdır. Amatörce hazırlanmış, renk ve obje uyumlarına dikkat edilmemiş kapaklar okurlar tarafından ilgi görmemektedir. Ayrıca, lisanslı çeşitli görsellerin lisansları alınmadan kapak tasarımlarında kullanılması birçok yazarın telif davalarıyla karşılaşmasıyla sonuçlanmaktadır.

Kaleme aldığınız ya da almak istediğiniz eserin, içeriğinize uygun ve ilgi çekici bir kapakla taçlanması için uzman tasarımcı ekibimizden hizmet alabilirsiniz. Aralarında birçok çok satan kitap tasarımlarını da hazırlamış olan tecrübeli tasarımcılarımız eserinizin hak ettiği noktaya ulaşmasını sağlayacaklardır.

- İç Tasarım

İç tasarım, diğer isimleriyle mizanpaj ya da dizgi, bir eserin kitaplaşma sürecindeki en önemli basamaklarından birisidir. Okurların hedef yaş grubu ve ilgi alanlarına, eserin türüne ve özelliklerine göre hazırlanacak bir iç tasarım eserin niteliğini arttıracaktır. Font seçiminden punto büyüklüğüne, kenar boşluklarından efekt çeşitliliğine kadar birçok etken iç tasarımın eserle uyumunu etkilemektedir.

Kaleme aldığınız eserin, eserin temel niteliklerine uygun bir şekilde iç tasarımlarının yapılması ve okurlara ulaşması için tecrübeli tasarımcı ekibimizden hizmet alabilirsiniz.

- Çizim Çalışmaları

Çizimler, eserlerin anlatı yeteneklerini güçlendiren en önemli etkenlerdendir. Gerek kapak tasarımları için gerekse iç tasarımlar için kullanılacak iyi bir çizim eserin kalitesini arttıracaktır. Özellikle çocuk kitapları ya da çizgi romanlar gibi çizime dayalı temel eserlerde ise çizimler büyük bir öneme sahiptir.

Alanlarında tecrübeli çizerlerimizin örnek çalışmalarını inceleyerek çizer desteği alabilir ve eserinizin niteliğini arttırabilirsiniz.

- Sosyal Medya Çalışmaları

Bir eserin yayınlamasından sonra yazarların en temel ihtiyacı sosyal medya tasarımlarıdır. Özellikle İnstagram gibi görsellik üzerine kurulu sosyal medyalar yazarlar tarafından aktif bir şekilde kullanılmalı ve yeni okur kitlelerine ulaşılmalıdır. Kitap kapaklarıyla hazırlanmış tasarımlar ve kitap alıntıları potansiyel okur sayısını arttırmada en önemli etkenlerden birisidir.

Sosyal medya tasarımları konusunda uzman ekibimizden destek alarak eserlerinizin tanıtımlarını etkili bir şekilde yapabilir ve yeni okurlara ulaşabilirsiniz.

- Web Tasarım

Yazarların en temel ihtiyaçlarından birisi ulaşılabilir olma adına kurumsal kimlik ihtiyacıdır. Birçok alanda kariyer yapan kişiler gibi yazarlık alanında kariyer yapacak kişilerin kurumsal kimlik için bir web sitesine ihtiyaçları bulunmaktadır. İsminize açılacak bir web sitesi ile okurlarla daha sağlıklı iletişim kurabilir, çeşitli blog yazılarınızı ve hakkınızdaki haberleri paylaşabilirsiniz. Web tasarım ekibimiz sizlere hizmet vermek için hazır.

Tasarım hizmetlerimiz hakkında merak ettiklerinizi sormak ya da hizmet almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.