Gölge Yazarlık Hizmetleri

Gölge yazarlık, Banliyö Ajans olarak sunduğumuz en yaygın hizmetlerdendir. Bir eserin eser sahibinin kurgusu ya da projesi doğrultusunda başka bir profesyonel yazar tarafından kaleme alınması hizmetidir. Günümüzde özellikle ABD ve Avrupa’da sıklıkla başvurulan bu hizmetten, Banliyö Ajans’ın profesyonel yazarları aracılığıyla faydalanabilirsiniz.

Gölge yazarlık nedir?

Gölge yazarlık, diğer bir ismiyle hayalet yazarlık, en basit haliyle bir eserin başka bir gölge yazar tarafından kaleme alınması olarak tanımlanabilir. Avrupa ülkeleri ve Amerika’da Ghost Writer (hayalet yazar) olarak ortaya çıkan bu hizmet kapsamında; roman, akademik kitap, hikaye, şarkı sözü, konuşma metni, blog yazısı gibi birbirinden farklı metinler bulunmaktadır.

Gölge yazar, eser sahibinin talepleri ve yazım süreci boyunca kontrolleri doğrultusunda eser sahibine profesyonel bir yazarlık hizmeti sunar. Ortaya çıkan eserin tüm yayın hakları bu hizmetten faydalanan eser sahibine aittir. Genellikle çok yoğun çalışan iş insanları, CEO’lar, sanatçılar ve diğer meslek gruplarındaki kişilerin başvurduğu bu hizmet, ülkemizde de yaygın bir şekilde yürütülmektedir. Eser sahibinin talebi doğrultusunda, yazım sürecinin gizliliğinin sağlanması amacıyla eser sahibi ve gölge yazar arasında gizlilik sözleşmesi de imzalanabilmektedir.

Zaman kısıtlılığı ya da yazma becerinizin eksikliği gibi nedenlerle ötelediğiniz kitap projelerinizi, Banliyö Ajans‘ın alanlarında uzman ve tecrübeli  yazar kadrosu sayesinde hayata geçirebilirsiniz.

Gölge yazarlık hizmetleri nelerdir?

Gölge Yazarlık

Hayat hikayenizin kaleme alınmasından anı kitaplarına, çocuk kitaplarından romana, araştırma kitaplarından akademik kitaplara, kişisel gelişim kitaplarından novella ve sözlük derlemelerine kadar birçok farklı alanda gölge yazarlık hizmetimiz bulunmaktadır.

- Hayat Hikâyesi Yazımı

Hayatınızı romanlaştırmak ya da otobiyografik bir şekilde kitaba çevirmek için uzman yazarlarımızla çalışabilir, hayatınızın kitap olmasını sağlayabilirsiniz. Siz sadece yaşadıklarınızı anlatın; gerisini yazarlarımıza bırakın…

- Roman Yazımı

Kurgusunu hazırladığınız ya da ana fikrini belirlediğiniz roman projelerinizi tecrübeli roman yazarlarımızla birlikte hayata geçirebilirsiniz. Polisiyeden bilimkurguya, aşktan tarihi romana, maceradan psikolojik romanlara kadar birçok türde roman yazdırabilirsiniz.

- Çocuk Kitabı Yazımı

Kurgusunu hazırladığınız ya da temasını belirlediğiniz çocuk kitabı projelerinizi, gelişim hedefleri ve pratiklerini kitaba uygulayarak çocuk kitabı yazarlarımızla birlikte hayata geçirebilirsiniz. Alanlarında uzman çocuk kitabı yazarlarımızla dilerseniz kendi çocuğunuzu kahraman yapabilir ve güzel bir anı bırakabilirsiniz.

- Araştırma / Akademik Kitap Yazımı

Belirli bir konuda uzmanlığınızı ya da bilgilerinizi bir kitap aracıyla insanlarla paylaşmak araştırma-inceleme yazarlarımızdan destek alabilirsiniz. Ön araştırma yapılması, kaynak derlenmesi, eserin projelendirilmesi ve akademik atıf kurallarına uygun olarak yazılması için tecrübeli yazarlarımız sizlerle.

- Çizgi Roman Yazımı

Tasarladığınız ya da kurguladığınız çizgi roman projelerinizi deneyimli çizer ve yazarlarımızla birlikte hayata geçirebilirsiniz.

- Novella Yazımı

Kurguladığınız ya da yaşadığınız bir hikayenizi profesyonel novella yazarlarımızla novellaya çevirebilir ve okurlarla buluşmasını sağlayabilirsiniz.

- Sözlük Yazımı

Uzmanı olduğunuz bir alanda sözlük derlemesi yapmak istiyorsanız tecrübeli yazarlarımızdan destek alabilir ve yayıma hazır sözlük projelerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Gölge yazarlık süreçleriyle ilgili merak ettiklerinizi sormak ve gölge yazarlık hizmetinden faydalanmak için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.