Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap bastırmak istiyorum cümlesi, herhangi bir eser kaleme almış olan tüm yazar ve yazar adaylarının ağzından çıkan en yaygın cümlelerden birisidir. Banliyö Ajans olarak sizler için en pratik kitap bastırma yöntemlerini hazırladık. 

Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap bastırmak, her yazar ya da yazar adayının hayalini süsleyen bir süreçtir. Bir yazar için en önemli şey, uzun uğraşlar sonucu kaleme almış olduğu eserinin okurlar tarafından fiziken alınması ve okunmasıdır. Ama günümüzde maalesef kitap yayınlatmak artık çok zorlu bir süreç haline dönüşmüştür. Bunun temel nedeni, yakın zaman meydana gelen kağıt sıkıntısı ve kitap üretim maliyetlerinin artışıdır. Özellikle ülkemizdeki döviz kurlarındaki ani yükseliş, kitap basım maliyetlerini aşırı derecede yükseltmiştir. Bunun doğal bir sonucu olarak, yayınevlerinin ticari kaygıları artmış ve kesin satacağına inandıkları kitapları yayımlaya yönelik bir politika sergilemelerini sağlamıştır. Böylelikle özellikle yeni yazar adaylarının eserlerini yayınevlerine kabul ettirmeleri zorlaşmıştır. Üstelik birçok yayınevi yayın masraflarını yazarlardan talep etmesine rağmen, olağan iş akışı ve sorumluluklarından yeni kitapları yayınlamakta çekinceli davranmaktadır.

Kitap bastırmanın bir diğer zorluğu ise yayınevlerine çok sayıda kitap başvurusunun gelmesidir. Orta ölçekli bir yayınevine günde 10-15, büyük ölçekli yayınevlerine ise ortalama 40-50 arasında dosya gelmektedir. Mevcut editörlerin bu dosyaları okumaları, raporlamaları ve sonuç sağlanması için yayın yönetmenlerine iletmesi ise çok uzun bir zaman almaktadır. Bazı yayınevlerinde bu süreç beş-altı ayı bulurken, bazılarında ise birkaç yılı bulmaktadır. Bu nedenle yazar adaylar yayınevlerinden başvurularının onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgi alabilmek için uzun bir süre beklemektedir.

Yazar adaylarını zorlayan bir başka unsur ise dolandırıcı olarak tabir edilen yayınevi görünümlü firmalardır. Maalesef ki, kitap bastırma dolandırıcılığı diye bir kavram bulunmaktadır. Özetle, yazarlara kitaplarını bin-iki bin adet bastık şeklinde bilgiler verip, gerçekte ise ya hiç basmayan ya da küçük sayılarda basarak, yazarlardan bin-iki bin adetlik ücretler talep yayınevleri çoğalmıştır. Elbette ki bir kitap sınırlı sayılarda ya da sipariş üzerine baskı gibi modellerle yayımlanabilir. Burada herhangi bir sorun yoktur. Kastettiğimiz durum ise bunu şeffaf yapmayan ve yalan bilgilerle yazarları kandıran yayınevleridir.

Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap yayınlatmak için hızlı ve düşük maliyetli çözüm

Banliyö Ajans olarak, kitap bastırmak istiyorum diyen yazarların ve yazar adaylarının kitaplarını yayınlatmak için iki farklı hizmetimizle yanlarındayız. Bunlardan ilki, yazar adaylarının kaliteli yayınevleri ile çalışmalarını sağlayan yayın danışmanlığı hizmetimizdir. Yazarların haklarını koruyarak, hem güvenilir ve kaliteli yayınevleri üzerinden kitap bastırmalarını hem de aylarca devam eden beklemeler yerine hızlı bir şekilde yayınlanmasını sağlıyoruz. Çözüm ortaklığımız bulunan değerli yayınevleri ile tüm süreci hızlı bir şekilde tamamlıyoruz.

İkinci olarak ise, düşük maliyetli bir baskı süreci olan butik yayıncılık eksenindeki kitap basımı hizmetimizdir. Banliyö Ajans çatısının altında faaliyet gösteren Banliyö Kitap ve Loti Kitap markalarımızla, yazarların eserlerini okurlarla hızlı ve düşük maliyetli buluşturabilmesi için gereken tüm aşamaları şeffaf bir şekilde yerine getiriyoruz.

Detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.